Сайт оголошень будівельної тематики

Камін чи піч?

2015-03-25-22-42 |Статті |

  Житло будують для себе майже всі тварини, навіть комахи і риби. Однак тільки людина вміє опалювати своє житло, щоб не мерзнути холодними осінніми вечорами, або в люті зимові морози. У стародавні часи людина задовольнялася вогнем від багаття, дим від якого виходив з оселі через відчинені двері, вікна або спеціальний отвір в даху. Пізніше почали споруджувати пічки всередині людського житла. Як виявилося, це не тільки раціонально, та ще й безпечно, і ефективно. Нинішні опалювальні технології радять самі всілякі методи обігріву, що дозволяють обійтися в будинку абсолютно без диму і вогню. Однак опалення приватних і дачних будинків твердим паливом ще довгий час буде актуально. Магічний вогоньЧому?
 По-перше, опалення будинків твердим паливом забезпечить «теплову самостійність». Так би мовити маленький суверенітет власника будинку. Комфортабельну температуру власник будинку підтримує самостійно, виходячи з особистих переваг і наявності - звичайного вугілля або дров.
По-друге, незалежне опалення вигідне в невеликих дачних селищах і селах. Витрати матеріальних коштів на будівництво печі порядком менше, ніж на встановлення системи центрального опалення.
 По-третє, це зручно. Вугілля і дрова, як правило, зберігаються поза приміщенням, без будівництва різних ємностей і заготовляються, при можливості, на кілька років вперед. Якість залишиться на колишньому рівні.
 І по-четверте. Взимку вечорами сидіти в кріслі і стежити за полум'я в грубці цікаво і захоплююче. Танець вогню породжує відчуття спокою і задоволення, доставляє справжнє естетичне блаженство. Будинок для вогню в людській оселі - це камін або піч. Їх головна відмінність у методиці використання тепла. Камін зігріває, поки палахкотить полум'я або зітліває вугілля. Промениста енергія пропадає разом зі згорілим паливом, доводиться підкидати дровець. Разом з продуктами згорання в трубу виходить велика частина енергії від вогню. Коефіцієнт корисної дії каменів дуже малий.
 Однак звичайний камін по ефективності не може порівнятися з іншими опалювальними приладами. Тим не менш, камін користується популярністю вже багато століть, ймовірно, таким і залишиться останнім часом. Переваги каміна в простоті конструкції і близькому розташуванню вогню до людини. За дверцятами печі (грубки) за полум'ям тривалий час не поспостерігаєш. Пічки приховують красу полум'я від ока людського, даючи взамін тривале тепло.
Конструктивне різноманіття печей об'єднує одне - пічка тривалий час не відпускає зі свого черева жаркий дим, тим самим прогріваючи вагомі елементи конструкції, щоб згодом потроху і рівномірно повернути тепло власникові будинку. Іншими словами - камін без затримки після розтоплення «починає виконувати службові обов'язки», немов старанний практикант, спраглий показати здібності. Печі переважно схожі на неквапливих мудрих фахівців, які знають собі ціну. Швидкого тепла від печі не дочекатися. Для розпалювання печі потрібен час. Зате потім вона ще довго буде зігрівати будинок. А ось що більше вам до вподоби - ефективність і надійність або краса і ефективність - вирішувати Вам і тільки Вам.


Додати коментар

 

Завантажуємо коментарі...