Сайт оголошень будівельної тематики

Як стати інженером-проектувальником?

2015-07-14-17-35 |Статті |

Чи можна навчитися проектувати будівельні конструкції «з нуля»? У чому полягає робота інженера-проектувальника? Що таке «норми проектування»?
Спробуємо відповісти на ці питання...
Часто буває, що студентам не завжди пояснюють, навіщо їм так конче потрібне засвоєння тієї чи іншої дисципліни. Наприклад, до чого нам декілька способів визначення нормальних та дотичних напружень?.. Е-е...
Отже вчитись "навмання" це дня нас майже норма. Що та де знадобиться застосувати (та й чи знадобиться взагалі) виявляється вже в процесі роботи.
А буває таке, що й на прості питання випускник будівельного вишу не може коректно відповісти.
Тож почнемо з початку та розглянемо головні риси спеціальності.

Хто такий інженер-проектувальник?

Інженер-проектувальник - спеціаліст, який розробляє окремі частини проекту, приймає участь у розробці проектних рішень, забезпечує відповідність конструкції технічним вимогам та нормам проектування.
Кваліфікований інженер-проектувальник має добре орієнтуватися у новітніх науково-технічних досягненнях, враховувати передовий досвід проектування, будівництва та експлуатації  об’єктів. Важливим є вміння інженера використовувати засоби автоматизації проектування (CAD/CAE).
Інженер-проектувальник здійснює опис, оцінку та розрахунки основних параметрів об’єкта, моделюючи його поведінку (зміни) в різних умовах. Результатом такої роботи є проектна документація, в якій містяться дані цього аналізу.

Які є галузі у сфері проектування будівельних конструкцій та споруд?

Перерахуємо основні напрямки діяльності у сфері CivilEngineering:
                * проектування та конструювання інфраструктурних об’єктів
                * проектування гідротехнічних споруд
                * геоінженерія
                * будівельна промисловість
                * островна інженерія
                * містобудування, комунальне господарство
                * проектування будівель і споруд
                * проектування доріг
                * інженерна сейсмологія та ін.

Що таке норми проектування?

Норми проектування являють собою сукупність певних правил, дотримання яких допомагає забезпечити високий рівень проектних рішень.
Застосування єдиних норм проектування є необхідною складовою роботи інженера-проектувальника. Навряд чи навіть початківець у цій галузі не чув про державні будівельні норми (ДБН).
Існують також й інші норми та стандарти, які корисно знати фахівцю, особливо коли він працює на закордонних проектах. Наприклад, Єврокод - система європейських нормативних стандартів в галузі проектування будівельних конструкцій, будівель та споруд.

Чи можна навчитися всього того в більш короткий термін, ніж 4-5 років?

Звісно! Як кажуть, мотивація - найкращий вчитель.
Якщо треба досить швидко оволодіти певним набором знань, потрібно бути готовим активно вчитися та заручитися підтримкою досвідченого консультанта чи викладача. Можна обійтися й самостійною роботою, якщо рівень самоорганізації досить високий та Ви розумієте, що саме і в якій послідовності краще засвоювати.
Тьютор (персональний консультант) зазвичай краще розуміє потреби ринку та здатен виділити "основи" певної системи знань. Тож під керівництвом тьютора буде легше зорієнтуватися у вирі інформації та побудувати навчання, виходячи з Ваших особистих цілей та потреб.
Існують системи дистанційної підготовки, серед яких можна знайти й різноманітні онлайн-курси для інженерів-проектувальників. В такому разі, займатися з викладачем можна не виходячи з дому, через  Skype.
Отже, за наявності бажання можна й за короткий час стати інженером-проектувальником.


Додати коментар

 

Завантажуємо коментарі...