Сайт оголошень будівельної тематики

8 шляхів для розвитку інженера

2015-11-16-20-48 |Статті |

Цей текст буде корисним для тих інженерів-практиків, які не хочуть зупиняти свій професійний та особистий розвиток, прагнуть більшого та відкриті до нових можливостей.
 
Що має робити інженер-практик, щоб зберігати свій професійний тонус та бути конкурентоспроможним на ринку праці?

  • добре знатися на своїй справі;
  • бути в курсі світових тенденцій;
  • постійно підвищувати рівень своєї експертизи;
  • бути самодостатньо та успішною людиною.
 
Кожен з цих пунктів потребеує безперервної праці над собою, активного пізнання та невгамовної енергії.
 
Які можливості для розвитку має сучасний інженер?
 
1. Отримання досвіду
 
Саме практичний досвід є основою Вашої кваліфікації. Реальні завдання, реальні проекти - найкраще джерело фахової обізнаності.
Практикуючий інженер щодня, щогодини стає перед вибором кращого шляху вирішення певної проблеми та тестує це рішення безпосередньо на своїх робочих проектах.
 
2. Присутність ментора
 
Більш досвідчений фахівець може стати гідним вчителем. Якщо така людина у Вашому житті є, вважайте, що Вам пощастило. Намагайтеся тримати відносини з ментором на гідному рівні. В решті решт, Вам ніхто нічого не винен, тож щира подяка та дружній тон стануть у нагоді під час спілкування.
 
3. Вільне володіння англійською
 
Добре знання іноземної мови ще нікому не завадило. Та для інженера це може бути принциповим моментом під час співпраці із закордонними колегами, дослідженні світового досвіду та новітніх тенденцій в галузі.
Володіння англійською відкриє багато дверей у професійній сфері, тож не треба нехватувати можливостями розвитку мовних навичок за допомогою різноманітних сервісів та курсів (LinguaLeo, DuoLingo, онлайн-курси англійської для інженерів будівельної, енергетичної та інших галузей)
 
4. Вивчення спеціальної літератури та блогів
 
Про користь вивчення літератури, мабуть, зайве розповідати. Буває, що якесь "нове видання старих істин" розкриває незвичні ракурси рішення знайомої проблеми. Знайомство з іноземними дослідженнями та розробками допоможе підтримувати професійну обізнаність на необхідному рівні.
Корисним джерелом актуальної інформації в світі інженерних технологій можуть бути блоги компаній-розробників програмного забезпечення, асоціацій фахівців Вашої галузі тощо.
 
5. Проходження профільних курсів та тренінгів
 
Навчання, підвищення кваліфікації - вірні способи досягти високого рівня профессіоналізму. Якщо виробити в собі звичку вчитися за найменшої нагоди, можна значно покращити рівень своєї експертизи. Тож проходження спеціалізованих тренінгів або технічних курсів навряд чи буде зайвим.
Індивідуальні заняття з тьютором - реальна можливість за короткий термін суттєво підвищити кваліфікацію або опанувати новий для себе інструмент (программу).
 
6. Зав'язання ділових знайомств
 
Мережа Інтернет надає чудові можливості для знайомства та спілкування фахівців з усього світу. Не треба нехтувати такими сайтами як LinkedIn, де назвичайно легко зав'язати знайомство із спеціалістом цікавої Вам галузі або компанії. Не варто соромитися написати листа людині, діяльністю якої Ви захоплюєтесь. Щиро пропонуйте співпрацю цікавим Вам фахівцям.
Встановлення ділових контактів із закородонними колегами може допомогти розширити географію своєї діяльності або сприятиме обміну корисним досвідом.
 
7. Участь в зустрічах інженерної спільноти
 
Вагаєетсь чи варто виходити з дому заради якоїсь там зустрічі інженерів міста N? Марно! Такі події не варто пропускати! Спілкування через Інтернет ніколи повноцінно не замінить можливості особисто поговорити з фаховими спеціалістами. Виступи, обговорення, дискусії, ідеї - все це народжується та ефективно працює саме під час таких зустрічей.
 
8. Розширення кругозору
 
Будь-яка людина для повноцінної реалізації має знатися не тільки на своїй справи, а трохи розумітися й на інших.
Ерудований фахівець здатен значно швидше приймати складні рішення та мислити системно.
На сьгодні маємо безліч можливостей вчитися новому. Масові відкриті онлайн-курси (Coursera, edX, Prometheus та ін.) дозволяють в зручному режимі вивчати інші напрямки та теми.
 
Розвиток та самовдосконалення, цікавість та організованість - надійні помічники не тільки в професійній сфері, а в особистому житті.
 
Успішного Вам розвитку!
 
 
За матеріалами виступу Б. Товта на Engineers Talks #1

Додати коментар

 

Завантажуємо коментарі...