Сайт оголошень будівельної тематики

Сходи треба освітлювати

2015-03-25-21-42 |Статті |

 При будівництві та оздобленні котеджів або заміських будинків класичний такий матеріал, як дерево, як і раніше, є необхідним. Дерево незамінне при спорудженні багатьох внутрішніх конструкцій будинку, наприклад сходів, адже більшість таких будинків мають кілька поверхів. Сходи знову, як у давні часи, стали окрасою будинку, важливим елементом його інтер'єру. І ця краса обов'язково повинна поєднуватися з зручністю і безпекою. Для початку власник оселі повинен вибрати відповідну конструкцію дерев'яних сходів для будинку.
сходи Найпоширенішими з них є гвинтові і маршеві. Гвинтові сходи останнім часом набули особливої популярності, вони стали своєрідним стилістичним і архітектурним центром будинку. До переваг таких сходів також відносять і те, що вони займають менше місця, ніж більш традиційні маршові. Невід'ємним конструкційним елементом гвинтових сходів є центральна колона або стійка, що служить опорою. Вона може мати форму циліндра або багатокутника в перерізі. Навколо неї розташовуються сходи і зовнішнє огородження, надійністю якого не варто нехтувати.
 Часом власник будинку, вважаючи, що капітальна огорожа додасть ваги конструкції, обмежується бильцями на особливих, віддалених один від одного опорах, але вони не в змозі забезпечити безпечний і комфортний спуск. Щоб не створювати враження громіздкості, можна прикрасити зовнішнє огородження з встановленими на ньому поручнями наскрізною різьбою. Різьблене дерево виглядає благородно і має більш низьку вартість в порівнянні з виробами з литого металу, наприклад чавуну. Дерев'яні сходи гвинтових сходів можуть бути прикрашені підсходинками з такою ж по малюнку наскрізною різьбою, як і огорожа. І тут дерево залишається самим витребуваним матеріалом. Якщо у повній гармонії з різьбленою огорожею буде оброблена і центральна колона, то цей витвір стане вишуканим за стилем.
 Легкі, немов летить у повітрі стрічка, ажурні гвинтові сходи, встановлені навпроти фасадних вікон або майстерно освітлені, не будуть загромаджувати простір, навпаки, вона зроблять його більш об'ємним і відчутним. Освітлення відіграє особливу роль для такої конструкції. Це можуть бути навісні бра, встановлені на стінках центральної колони. Дуже вражаюче виглядає різьблена сходова колона, освітлена вбудованими, прихованими всередині неї лампами. Підвісні світильники встановлюються по нижній стороні сходів і роблять особливо ефектним вид сходів знизу. В цілому така споруда викликає в уяві лише поетичні асоціації і з повною підставою може вважатися витвором дизайнерського мистецтва.

Наступне: Камін чи піч?

Додати коментар

 

Завантажуємо коментарі...